CUUC

CUUC

2014-09-11

Who's In What Journey Group?

Journey Group A
2nd Sundays, after service, CUC, room 12
Facilitator: Karen Perkins Dandridge
Ann Norum
Norm Handelman
Alan Marrasco
Debbie Mawhinney
Joan Eskenazi
Giny Strand
Melody Cooper
Karen Dreher
Ted Dreher
Adine Usher
Donna Vought
Elizabeth Tashiro
Precious Sellars

Journey Group B
2nd Fridays, 11:00am
Home of Maxi Feldman & Bryan Masback
Harrison, NY 10528
Facilitator: Maxi Feldman
Anne Majsak
Paula Meigan
Carla Fisher
Mary L Cobb
Sophie Mitra

Journey Group C
3rd Mondays, 7:30pm
Home of Al & Robin Rocchi
Harrison, NY 10528
Facilitator: Al Rocchi
Robin Rocchi
Bryan Masback
Sara Caldwell
Robert Marrone
Ted Kuczinski
Claire Kuczinski
Fletcher Crossman
Anne Marie Damashek
Scott Damashek
Yvonne Lynn
Miram Innes

Journey Group D
4th Tuesdays, 10:30am
Home of Lauren Taylor
Scarsdale, NY 10583
Facilitator: Lauren Taylor
Joan Traber
Barbara Youngman
Janet Giewat
Mary Donch
Anne Addler
Cynthia Roberts
Phyllis Wilson

Journey Group E
3rd Tuesdays, 7:30pm
Home of Nicky Klemens
Rye, NY 10580
Facilitator: Nicky Klemens
Karen Schmitt
Carol Selinske
Creighton Cray
Julie Gans
Kate Breault
Chris Breault
Margaret Gold
Niamh Thurman
Joni Ehrlich

Journey Group F
3rd Thursdays, 7:30pm,
Home of Barry and Trish Litcofsky
Irvington, NY 10533
Co-Facilitators: Trish Litcofsky & Perry Montrose
Dean Silverberg
Janice Silverberg
Jim Cobb
Lenore Lupie
Karen Schatzel
Tori Weisel
Barry Litcofsky
Charlie McNally

Journey Group G
3rd Thursdays, 7:30pm
Home of Becky Kurth and Randy Marshall
New Rochelle, NY 10804
Facilitator: Becky Kurth
Danielle O'Malley
Diana Echevarria
Janet Press
Bob Indra
Randy Marshall
Pearl Prince
Julie Bondor
Laura Sehdeva
Hope Tera
Laura Goodspeed
Russ Newberry

Journey Group H
3rd Sundays, after service, CUC room 12
Facilitator: Cynthia Heller
Catherine Kortland
Chris Kortland
Carole Mehta
Johanna Bauer
Mary Cavallero
Edith Kates
Barbara Mair
Daniel Tillman
Cynthia Tillman
Janet Wafer
Ann Byers
John Steele
Ellen Freiberger

Journey Group I
3rd Sundays, 5:00pm
Home of Jane Dixon
White Plains, NY 10605
Facilitator: Jane Dixon
Ingrid Hartmann
Jacy Good
Pinar Tanrikorur
Gail McCleod
Bevin Maguire
Craig Hunt
Bobbi Collins
Michael Stelling
Lisa Stelling
Valerie Kirschenbaum

Journey Group M
4th Sundays, after service, CUC room 12
Facilitator: Jeff Tomlinson
Linda Janczewski
Allan Janczewski
Ben Unger
Kelly Murphy Mason
Pam Cucinell
Steve Bear
Janet Bear
Barbara Dodd
Judy Gershon
Roxanne Seitz
Emily Barry-Murphy

Journey Group N
2nd Sundays, after service, CUC room TBA
Facilitator: Deb Morra
Joann Prinzivalli
Trudy Katz
Elizabeth Tashiro
Polly Midgley
Liz Laite
John Schwam
Tara James
Betty Landauer
Rae Messing
Katie Alexander
Barbra Kelly
Irene Cox

No comments:

Post a Comment